top of page

Warto przeczytać

Katechizm katolicki św. Piusa X.jpg

Sięgając do dziedzictwa nauczania katolickiego przypominamy ogłoszony w początkach dwudziestego wieku z polecenia św. Piusa X (pontyfikat w latach 1903–1914) katechizm, który stał się popularnym wykładem zasad wiary katolickiej i w jednolitej formie był studiowany na całym świecie przez wiernych świeckich. Katechizm ten był wpierw wykorzystywany do nauczania wiernych w prowincji rzymskiej, a później w innych regionach Włoch. Nie został nakazany przez papieża całemu Kościołowi, ale św. Pius X wyraził życzenie, aby biskupi wprowadzali go do użycia na terenie swych diecezji. Publikacją tego katechizmu papież pragnął spełnić powszechną potrzebę wiernych posiadania łatwo zrozumiałego, pięknego w swojej prostocie wykładu katolickiej nauki o wierze, modlitwie, przykazaniach, sakramentach i cnotach. Oby to wydanie Katechizmu katolickiego św. Piusa X było pomocne dla księży, nauczycieli i rodziców w dziele przekazywania wiedzy i miłości do nauki Kościoła katolickiego ich uczniom i dzieciom w całej pełni i pięknie. Mamy nadzieję, że katechizm ten pomoże również dorosłym katolikom odnowić i pogłębić ich własną znajomość wiary. Dla katechumenów byłoby nader pomocnym, gdyby towarzyszył im na drodze pełnego poznawania jedynej, prawdziwej wiary. Oby czysta wiedza na temat wiecznych prawd naszej wiary dała wszystkim czytelnikom mocną pewność, że prawdy te są fundamentem niezachwianych cnót. Niech Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wyprasza wszelkie łaski dla czytelników tego tomu.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Vademecum liturgii gregoriańskiej

Vademecum liturgii gregoriańskiej to wyjątkowe dzieło. Stanowi unikatowy zbiór przepisów liturgicznych, rubryk, zasad sprawowania liturgii według Mszału Rzymskiego z 1962 roku oraz najnowszych wytycznych dotyczących celebracji tej liturgii współcześnie, do ostatnich papieskich dokumentów włącznie. Dotąd źródła ogólne i szczegółowe dotyczące tej liturgii i jej normy znajdowały się w różnych, często trudno dostępnych miejscach. Problem mogła też stanowić sama łacina, w której spisano większość tekstów. Publikacja Wydawnictwa Hlondianum na 652 stronach zbiera wszystko w jednym miejscu. Pomieszczone tu dokumenty, dekrety i wyjaśnienia, często w ich oryginalnym brzmieniu łacińskim i tłumaczeniu na język polski, stanowią liturgiczną bazę prawną i są niezbędne do godnego sprawowania Najświętszej Ofiary w tym rycie. Dzieło może więc stanowić pomoc w przezwyciężeniu wszelkich nieporozumień i wątpliwości związanych z tą formą rytu rzymskiego. Edycja jest limitowana.

Opis pochodzi od wydawcy.

DUSZPASTERSTWO TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ W ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ

logo DTŁAŁ.png

Kaplica pw. Wszystkich Świętych w Łodzi
ul. Żubardzka 28
91-022 Łódź | paw-mar42@wp.pl  | Telefon : 42 612 22 71

ks. Paweł Markowski - duszpasterz

 

DANE DO PRZELEWU:
Rzymskokatolicka Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela
Łódź, ul. Żubardzka 28

NUMER KONTA: 71 1240 3073 1111 0011 0390 6512

  • Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej - Łódź

NABOŻEŃSTWA:
MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE

W każdą niedzielę Msza święta o godz. 11.00 - Suma. Dodatkowo Msze święte w I, III, IV i ewent. w V niedzielę miesiąca o godzinie 16.00. W II niedzielę miesiąca o godzinie 19.00
( listopad, grudzień, styczeń, luty i marzec), o godzinie 20.00 ( kwiecień, maj, czerwiec oraz wrzesień i październik ). 
W miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu o godzinie 16.00.

Msze święte codzienne (godz. 19.00) według bieżących ogłoszeń.

SPOWIEDŹ
niedzielna na Mszach świętych :  I, III, IV ewent. V niedziela miesiąca o 16.00. W II niedzielę miesiąca o 19.00 lub 20.00.
W I piątki i soboty miesiąca spowiedź od godziny 18:30, 19:00 Msza święta i nabożeństwo okolicznościowe. 
W ciągu tygodnia spowiedź po umówieniu się z kapłanem przed bądź po Mszy świętej.

©2021

Materiały przeznaczone do wewnętrznego użytku Duszpasterstwa

bottom of page